Jak “wygrać” zarabianie pieniędzy?

0

Mnóstwo ludzi zastanawia się jak “wygrać” to całe zarabianie pieniędzy?

Dlatego zebrałam kilka moim zdaniem kluczowych odpowiedzi dzięki którym temat lepiej zrozumiesz. Zacznijmy od mega ważnej kwestii jaką jest:

Zrozumienie zasad!

Co mnóstwo osób niestety pomija i dlatego w zarabianiu odnaleźć się nie może. Aby dotarło do Ciebie jak ważne to jest, proszę abyś wyobraziła sobie, że spotykasz się ze znajomymi i oni zapraszają Cię do gry, gdzie stawką jest duża wygrana. Oczywiście chcesz wziąć udział w grze, ale mówisz, że szkoda Ci czasu na poznanie zasad! Gra się więc rozpoczyna, Ty robisz co możesz, ale kompletnie nie możesz się w tej grze odnaleźć! Twoje ruchy do niczego nie prowadzą, czas mija, a Ty coraz bardziej zostajesz w tyle, podczas gdy Twoi znajomi, którzy zasady znają, coraz dalej od Ciebie odskakują…

Tak w praktyce wygląda życie milionów ludzi!

Którzy chcą więcej zarabiać, którzy chcą nagrody w postaci wygodnego życia, którzy starają się… ale niestety ich starania nie przekładają się na efekty, bo nie pasują do zasad zarabiania! I dlatego nie przynoszą większych pieniędzy!

Jest takie świetne powiedzenie, że “Sukces zostawia wskazówki”.

Co oznacza, że naprawdę nie trzeba wymyślać co zrobić aby więcej zarabiać i mieć wygodne finansowo życie. Wystarczy po prostu odwzorować decyzje, działania oraz sposoby ludzi, którzy dobre pieniądze zarabiają, aby też mieć efekty. Zwracam na to uwagę, bo często widzę postawę typu “chcę więcej zarabiać, ale nie chcę zrobić tego co do większych zarobków prowadzi” … Co absolutnie prowadzi do nikąd! Skoro zarabianie większych pieniędzy ma części wspólne, jaki jest sens iść pod prąd i robić na odwrót?

Jakie więc zasady rządzą zarabianiem?

Wymienię kilka z nich hasłami, a poniżej rozwinę. Chcę zwrócić Ci uwagę na to, że oficjalny system zarabiania nie został stworzony do tego abyś stała się bogata! Tradycyjna edukacja uczy jak pracować na etacie i zarabiać z miesiąca na miesiąc, a nie jak stać się niezależną finansowo. Nie ma w tym nic złego – jeśli Ciebie to zadowala. Jeśli nie, poznaj zasady, które prowadzą do dobrych zarobków.

Oto zasady:

1. Prawo Wymiany

2. Prawo Wartości

3. Prawo Sposobu

i 4 Prawo Kumulacji

Zacznijmy od Prawa Wymiany, które oznacza, że pieniądze, które zarabiasz są zapłatą za to co zawodowo robisz. A to znaczy, że pieniądze nie mają w stosunku do Ciebie żadnych uczuć, nie musisz ich więc do siebie przekonywać. Układ jest prosty: Ty coś dajesz, w zamian za to coś dostajesz pieniądze.

Czy to co dostajesz zadowala Cię czy nie to już jest inna kwestia i rozwinę to w kolejnych punktach. Tu po prostu chcę Ci zwrócić uwagę na to, że jest to proces wymiany, coś za coś i nie ma w tym nic osobistego. Nierealnym jest więc oczekiwanie, że nic nie dasz i coś dostaniesz, albo, że zrobisz coś poza zarabianiem i na zarabianie to się przełoży. Zasady nie naginają się do naszych potrzeb, ale są uniwersalne dla każdego.

Prawo Wartości rozjaśnia nam zasady zarabiania trochę bardziej… I tłumaczy, że im lepsze, cenniejsze jest to co dajesz, tym więcej w zamian za to dostajesz! Kluczem jest zrozumienie co w zarabianiu jest “lepsze”, bo to wcale nie jest takie oczywiste. Często oceniamy to co dajemy z naszej perspektywy. I myślimy: “tak bardzo się staram, tyle czasu poświęcam, tak ciężko pracuję, dlaczego nie zarabiam więcej pieniędzy?” Odpowiedź na te pytania jest prosta: nie zarabiasz więcej, bo dla rynku pieniądza nie jest to atrakcyjne!

Możesz być bardzo wartościową osobą, ale zawodowo robić rzeczy, które dużej wartości nie mają. I dlatego większy pieniądz za tym nie idzie. Przypominam po raz kolejny – to nie jest osobisty atak na Ciebie, to są zasady zarabiania! Aby dostać dużo pieniędzy musisz być w stanie zaoferować coś co ma dużą wartość!

Jeśli w tym co robisz łatwo jest Ciebie zastąpić, nie spoczywa na Tobie duża odpowiedzialność, nie rozwiązujesz kreatywnie problemów, nie pracujesz mocno głową, nie robisz rzeczy, które wymagają sporego zaangażowania – to prawdopodobnie rynek słabo Ciebie wynagradza… (o tym jak podnieść swoją wartość na rynku pracy mówię w podkaście tu)

To prawo mocno daje popalić osobom, które wybierają sposób zarabiania, który nie wymaga umiejętności i zaangażowania. No niestety ma to swoją cenę w postaci małych zarobków.

Kolejne prawo, Prawo Sposobu otwiera nam oczy jeszcze bardziej!  Sposób zarabiania który wybierzesz – przełoży się na ilość pieniędzy, którą będziesz w stanie zarobić.

Co rozumiem poprzez sposób zarabiania? To co, na co zamieniasz. Przykładowo: możesz zamieniać czas na pieniądze pracując na etacie. Umiejętności i doświadczenie na pieniądze będąc ekspertem. Czy też używać systemu lub dostępu do informacji na przykład inwestując. Każdy ze sposobów przekłada się na co innego ponieważ daje Ci dostęp do innej ilości możliwości i pieniędzy.

Na przykład etat czyli forma zarabiania, którą na życie większość ludzi wybiera ma duże ograniczenia. Dochody masz stałe, sprzedajesz swój czas i nie masz tam żadnej dźwigni finansowej. A to oznacza sufit, którego nie da się przeskoczyć pozostając w tej samej formie zarabiania.

Aby zaspokoić swoje większe oczekiwania finansowe

musisz zmienić sposób zarabiania. Żeby nie było… Absolutnie nie mówię teraz abyś rzuciła to co robisz! Bardziej podpowiadam abyś policzyła co ma sens, przygotowała się do innej formy zarabiania, nauczyła się nowych umiejętności i pomału rozpoczęła przejście z.. do…

Zanim podsumuję Ci wszystko, zwrócę Ci jeszcze uwagę na Prawo Kumulacji.

Oznacza ono, że wraz z upływem czasu będziesz miała więcej tego co masz dzisiaj. Czyli jeśli dzisiaj masz życie od wypłaty do wypłaty, to jeśli nic nie zmienisz w swoim zarabianiu, coraz trudniej będzie Ci przeżyć od -do. Jeśli dzisiaj budujesz swoje długi ponieważ budżet Ci się nie styka, to im będziesz starsza tym bardziej Twój standard życia będzie musiał się obniżyć, bo tak działa matematyka.

Dla odmiany, im więcej dzisiaj robisz mądrych rzeczy dla swojej finansowej przyszłości, tym lepsza ona będzie. Im więcej inwestujesz w naukę zarabiania i w aktywa – tym większy kapitał na życie będziesz miała oraz zabezpieczenie finansowe. Im mądrzejsze jest dzisiaj Twoje zarabianie pieniędzy, tym bardziej bogata przyszłość Cię czeka.

Postawiłam kiedyś pytanie:

czy obudziłaś się dzisiaj z intencją aby rozwalić sobie życie?

Odpowiedź jest, oczywiście, że nie! Żadna z nas celowo nie rozwaliłaby swoich finansów aby skazać się na problemy… Ale często robimy to niestety po kawałku… dzień po dniu podejmując byle jakie finansowe decyzje, lekceważąc zarabianie lub mając nierealne oczekiwania.

Podsumowując… 

Jeśli chcesz wygrać zarabianie pieniędzy:

1.dostosuj się do zasad 2. wybierz sposób zarabiania, który da Ci dostęp do nieograniczonej ilości pieniędzy i naucz się w mądry sposób zarabiać. Te umiejętności Ci się spłacą. 3.kumuluj pozytywnie, abyś miała od czego odcinać finansowe kupony

Bądź sprytna kochana! Weź kartkę papieru i zapisz 2 decyzje bądź rzeczy, które musisz zrobić aby zagwarantować sobie wygodniejsze finansowo życie! I zrób jedną z nich od razu!

serdeczności,

Ania Witowska

Foto: Karolina Grabowska Pexel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

27 sposobów aby rozwalić swoje finanse
Czy da się żyć z giełdy?