poziom finansowy

Na którym poziomie świadomości finansowej jesteś?

0

Czy wiesz o tym, że podejście do zarabiania podejściu nie jest równe? I w zależności od tego na którym poziomie świadomości finansowej jesteś – masz inny sposób myślenia, działania, zarobków, a nawet pytań, które sobie zadajesz?

Rozpiszę Ci to abyś mogła sprawdzić gdzie dzisiaj jesteś, gdzie możesz dojść i co możesz poprawić aby zarabiać więcej.

Pierwszy poziom

Jesteś sfrustrowana małymi zarobkami i coraz większymi kosztami życia. Szukasz winy w otoczeniu, aby usprawiedliwić to gdzie w życiu jesteś (ekonomia, szef, miasto, wychowanie, złe czasy itp). Udajesz, że wszystko jest w porządku. Wydajesz więcej niż powinnaś. Często się “pocieszasz” zakupami, bo “jesteś taka biedna i bo Ci się należy”. Uciekasz od tematu zarabiania i zarządzania pieniędzmi.

Myśli, które towarzyszą temu poziomowi to:

 • kiedyś zacznę więcej zarabiać (choć nie wiesz skąd to “więcej” miałoby przyjść)
 • jak mogę szybko stać się bogata?
 • życie takie już jest/to nie moja wina
 • nie mam czasu ani pieniędzy aby coś zmienić

Poziom drugi

Zaczynasz szukać świadomie innych możliwości. Jak dostać podwyżkę? Co to jest dochód pasywny? Jak pracować z domu? A także jak stać się niezależną finansowo. Czytasz, googlujesz, szukasz łatwych rozwiązań typu Potęga Podświadomości, afirmacje, kody bogactwa itp. Chcesz czegoś szybko i bez wysiłku, bo “coś przecież robisz”… Oczekujesz spektakularnego przeskoku w swoich finansach w bardzo szybki sposób.

Myśli, które towarzyszą temu poziomowi to:

 • wszystko już spróbowałam i nic nie działa
 • na pewno “coś” mnie blokuje
 • może kolejny darmowy webinar da mi “złoty strzał”
 • taka biedna jestem, tyle robię, a efekty nie przychodzą
 • należy mi się, zasługuję na więcej
 • pokażę wszystkim, że się da (taki wewnętrzny zryw, że udowodnisz)

Poziom trzeci

Zaczynasz widzieć połączenia pomiędzy tym co myślisz, co robisz i ile zarabiasz. Pomimo dyskomfortu przełamujesz się i zaczynasz się uczyć. Konfrontujesz się i widzisz pierwsze efekty. Dochodzi do Ciebie, że masz “zaniedbania”, że nie podchodziłaś mądrze do zarabiania i, że często sabotujesz sama siebie. Rośnie Twoja siła sprawcza. Coraz lepsze decyzje podejmujesz. Coraz lepiej zarządzasz pieniędzmi i pomału zaczynasz coś budować.

Myśli, które towarzyszą temu poziomowi to:

 • wow, to zupełnie inny świat, czemu tego nie uczą w szkole?
 • jestem z siebie taka dumna, że zaczęłam
 • widzę jak przez lata zaniedbałam swoje finanse, widzę moje braki
 • szkoda, że nie zaczęłam wcześniej
 • chcę szybciej efekty!

Poziom czwarty

Zaczynasz na poważnie i z pełnym zaangażowaniem zajmować się zarabianiem. Rozumiesz liczby i czas. Rozumiesz, że Twoje przyłożenie się oraz ilość podejmowanych działań działa i przykładasz się na maxa. Przestajesz chodzić na skróty. Analizujesz, jeszcze więcej się uczysz i poprawiasz swoje liczby. Znacząco podnosisz swoje cele finansowe, bo wiesz, że dasz radę. Więcej się uczysz, stajesz się lepsza i Twoje zarobki to odbijają.

Myśli, które temu towarzyszą to:

 • co jeszcze mogę zrobić aby poszło szybciej?
 • czego jeszcze mogę się nauczyć?
 • gdzie mogę poprawić swoje podejście, liczby i zarobki?

Czy widzisz jak te poziomy różnią się od siebie?

Jak działa Twoje świadomość finansowa? I jak inne jest myślenie,  siła sprawcza, decyzje, a w konsekwencji zarabianie w zależności od tego gdzie jesteś?

Jeśli rozpoznajesz swoje zachowania na poziomie 1 lub 2, nie bądź dla siebie surowa. Większość nas tam zaczyna, grunt aby na tym nie poprzestać. Przeczytaj bloga od deski to deski, pobierz bezpłatny Mini kurs, zobaczysz, że szybko przeskoczysz wyżej. Jeśli masz już postępy i jesteś na poziomie 3, to doceń przełamanie się i przyciśnij troszkę bardziej, bo poziom 4 już blisko! A nagroda na nim jest dużo większa.

Gdziekolwiek jesteś – zapewniam Cię, że dzięki edukacji możesz sięgnąć po dużo więcej. Bo gdy poprawisz historie w swojej głowie, Twoja rzeczywistość stanie się tego odbiciem! Takie zmiany, które przełożą się na zarabianie będziemy wprowadzać w Warszawie 30-go września – TU wykupisz swoją wejściówkę.

I tego oczywiście Ci życzę!

Ania Witowska

Foto: Karolina Grabowska/Pexel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Czy zarabianie z inwestowania to dochód pasywny?
Jak zacząć inwestować i stać się Mądrą Inwestorką?