Ile można było zarobić na giełdzie od początku roku?

0

Bardzo często dostaję pytanie o to ile na tej calej giełdzie da się zarobić?

I najczęściej za tym pytaniem stoi myślenie “czy to mi się opłaci i czy warto w ogóle zaczynać”

Dlatego w błyskawicznym tempie pokażę na kilku przykładach ile od stycznia do maja do Twojej kieszeni mogło trafić.

Do mądrego inwestowania którego uczę mogłaś podejść na dwa sposoby:

  1. kupić i cały czas trzymać pozwalając aby zyski Ci rosły
  2. albo kupić, wziąć zyski i jeśli były do tego dobre warunki kupić po raz kolejny

Zobacz jak to mogło wyglądać, czyli ile mogło Ci trafić do kieszeni. Oczywiście po uprzednim nauczeniu się zasad, bo jak zawsze przypominam, że w inwestowaniu trzeba być odpowiedzialnym.

Przykład pierwszy Palantir

To najtańsze akcje na mojej liście wartościowych firm. Ile na nich mogłaś zarobić? Gdybyś kupiła 2 stycznia za 15 dolarów (59 zł) i sprzedała 7 marca za 27 dolarów (106 zł), to zrobiłabyś 73% zysku! Na jednej akcji miałabyś 12 dolarów zysku (47 zł) , na 10 akcjach 120 dolarów (470 zł), a na 100 akcjach 1200 (4700 zł) Po 2 miesiącach trzymania ich. Całkiem przyzwoita inwestycja, nie uważasz? Zwłaszcza, że nie musisz fizycznie pracować, ale to pieniądze pracują dla Ciebie!

Przykład drugi Teradyne

Zyski także mogłaś mieć bardzo przyzwoite, bo aż 43%! Gdybyś kupiła 2 stycznia za 101 dolarów (398 zł) i sprzedała 29 maja za 145 dolary (572 zł), to na jednej akcji zarobiłabyś 44 dolary (173 zł)! Jedyne co trzeba było zrobić to obejrzeć lekcje w programie, pobrać listę na której jest napisane co? kiedy? i za ile? i zastosować zasady w praktyce. To ta firma pracowałaby dla Ciebie, a nie Ty! Ot taki fajny przychód pasywny na boku!

Przykład trzeci Meta

Mogłaś zarobić na niej 51% zysku gdybyś kupiła w styczniu i sprzedała pomiędzy marcem, a kwietniem! Cena zakupu 1 akcji w styczniu to było 350 dolarów (1381 zł), cena sprzedaży 529 dolary, (2087 zł) czyli na jednej akcji mogłaś zarobić 179 dolary (706 zł) Większość ludzi tylko scrolluje instagram i facebooka, Ty mogłaś być ich współwłaścicielką i na nich zarobić!  Całkiem fajne, prawda?

Przykład czwarty Nvdia

Mogłaś na niej zarobić 136% zysku, czyli podwoić swój kapitał i jeszcze mieć coś extra. Gdybyś kupiła jedną akcję 2 stycznia za 481 dolarów (1.898 zł) i sprzedała 30 maja za 1 135 dolarów (4.479 zł)  to zarobiłabyś na czysto 654 dolary (2.581 zł)! Dzięki temu jednemu zakupowi i tylko jednej akcji, prawie zwróciłby Ci się program Mądra Inwestorka i przez resztę życia odcinałabyś kupony od tego! I zarabiała!

To tylko cztery przykłady z wielu. Takich wartościowych firm na liście jest 10x tyle.

Jest to także pokazanie jak pieniądze zainwestowane w dobre spółki i w dobrym momencie pracują i rosną na wartości. Niezależnie od tego ile kapitału się ma, mało, dużo czy bardzo dużo, to sprytny sposób na to, aby go pomnożyć. Zwłaszcza, że giełda ciągle tworzy okazje, trzeba tylko wiedzieć jak je wykorzystać i które firmy są wartościowe i ile są warte.

Wracając więc do pytania, ile można było zarobić inwestując od początku roku?

Odpowiedzi będą dwie.

Osoba, która szuka szybkiego zarobku powie pewnie “ee, to milionerką bym się nie stała” i dalej będzie chodzić do pracy, która nigdy milionów jej nie da. Albo będzie się skarżyć, że nie stać jej aby zainwestować i jednocześnie nie widzieć jak pieniądze rozchodzą się na bzdurki

Osoba, która szuka sposobu aby bezpieczną przyszłość i majątek zbudować powie “to naprawdę robi wrażenie i ma sens” i zacznie inwestować.

Którą osobą Ty jesteś?

Serdeczności,

Ania Witowska

Foto: Liza Summer Pexel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Jak umysł sabotuje nasze zarabianie?
5 nawyków finansowych, które pomogą Ci osiągnąć wolność finansową