Tego nie rób jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze

6 komentarzy

Jeśli chcesz zarabiać duże pieniądze

to warto abyś upewniła się, że w drodze do nich nie popełniasz błędów, które ich zarabianie wykluczą.

Zacznijmy od tego co to są “duże pieniądze”, bo jest to dość subiektywne pojęcie. Ja patrzę na to jak na poziomy i stopniowanie. Czyli nie nagły przeskok od dzisiejszych Twoich zarobków na przykładowo 100 tys miesięcznie, bo jest to mało realne. Bardziej jak przechodzenie na coraz wyższy poziom dzięki Twojemu coraz mądrzejszemu zarabianiu.

Gdy zaczynasz swoją przygodę z zarabianiem – to zarabianie 2x tyle ile dziś zarabiasz, to są dużo większe pieniądze. I na pewno ogromne osobiste zwycięstwo. Udowadniasz coś sobie. Pokazujesz, że jesteś w stanie to zrobić i masz siłę sprawczą. I Twoja wiara w siebie potężnie rośnie.

Po tym kolejny poziom to 5x więcej od Twojej kwoty wyjściowej, a potem 10x więcej. Brzmi mało prawdopodobnie na początku prawda? Właśnie dlatego podpowiadam poziomy, zamiast wierzenia w jeden wielki skok.

Pamiętam jak Brian Tracy powiedział mi

możesz w ciągu roku zacząć zarabiać 10x tyle co dzisiaj. Myślałam, że zakrztuszę się z wrażenia. “Ale niby jak” – tłukło mi się w głowie pytanie. Podążyłam jednak za jego wskazówkami i w 2 lata to osiągnęłam.

I tu dochodzimy do listy rzeczy, które wykluczają duże pieniądze. Przeczytaj i upewnij się, że tego nie robisz.

Gdy Tracy rzucił mi konceptem 10 x tyle w zarabianiu, to nie powiedziałam “nie da się” i nie porzuciłam pomysłu. Przyjęłam, że skoro ktoś mówi, że się da, to się da. Muszę po prostu znaleźć odpowiedzi jak i zastosować.

A wiele kobiet przekreśla duże pieniądze, mówiąc

nie da się, to na pewno oszustwo

A skąd wiesz, że się nie da, skoro nawet nie sprawdziłaś? Sprawdź. Policz. Upewnij się, że nie jesteś jak ci wszyscy ignoranci którzy twierdzą, że coś nie działa, podczas gdy nawet nie sprawdzili o co chodzi.

Wypowiadanie się na jakimś temat bazując na tym “co inni mówią”, co Ci się wydaje, jest mało poważne. No bo co jeśli ci inni też bazują na czyjeś opinii, a ci inni na czyjeś. I NIKT NAPRAWDĘ NIE ZADAŁ SOBIE WYSIŁKU ABY SPRAWDZIĆ JAK JEST NAPRAWDĘ, a Ty się na to nabierasz…?

Kolejna rzecz to “bycie galaretką”

Czyli “trzęsawka” gdy o temacie pieniędzy myślisz. Ta “trzęsawka” wynika ze strachu, który głęboko w Tobie siedzi. Strachu, że stracisz pieniądze. Że nie dasz rady. Że podejmiesz złą decyzję. Strachu, który wynika z braku zaufania do siebie.

Widzę to często w postaci niewiary w komentarzach oraz agresji i hejtu. Mechanizm jest prosty: im bardziej się boisz, im mniej wiesz, tym skrajniej reagujesz. Co gorsza, tym bardziej od tematu pieniędzy i zarabiania uciekasz i tym większą galaretką się stajesz.

Agresję i hejt przemilczę, bo to po prostu niskie standardy i brak kultury. Nad strachem się pochylę – bo da się przestać go czuć.

Im więcej zrozumiesz – tym mniej będziesz się bać

więc jeśli dzisiaj się boisz, to najprostsza droga do tego aby bać się przestać – zacznij się uczyć. Czujesz dyskomfort? To normalne. Ale zapewniam, że Cię nie zabije. Otwórz pierwszą lekcję w Mądrej Inwestorce, obejrzyj raz, dwa razy, a zobaczysz, że historie w Twojej głowie stopnieją jak śnieg na słońcu! Bo nie tylko zrozumiesz o co chodzi, ale też i przestaniesz się bać.

Ostatnia rzecz na którą chcę zwrócić uwagę to konieczność posiadania

czegoś co da się obrócić w duże pieniądze

Czyli coś, co możesz zmonetyzować, użyć dźwigni, sprawić, że te duże pieniądze Ci da. Wytłumaczę Ci to tak: możesz zacząć ciężej pracować, wziąć więcej klientów czy godzin, ale sprzedawanie swojego czasu ma limity. Nie możesz pracować 30 godzin na dobę, aby zarabiać duże pieniądze. Tak samo jak nie możesz domagać się większych pieniędzy w branży w której ich nie ma.

Potrzebujesz narzędzie, sposób zarabiania, który da Ci skalę. Który pozwoli Ci pomnażać zarobki i po większy pieniądz po prostu sięgnąć.

Reasumując więc temat…

Nie przekreślaj opcji, bez sprawdzenia ich. Szukaj możliwości i dźwigni. Konfrontuj strach i historie w głowie. No i chyba najważniejsze mierz wysoko, ale popieraj te chcenia sensownymi działaniami. Bo to one są kluczem do tego aby mieć duże pieniądze.

Po usłyszeniu o tym, że mogę zarabiać 10 x tyle mogłam zatrzymać się na moim niedowierzaniu i strachu. Mogłam stwierdzić, że ktoś chce mnie oszukać, wmówić coś, co jest niemożliwe. Ale stwierdziłam, że skoro są ludzie, którzy to robią, to ja też mogę to zrobić.

Dzisiaj ja mówię Tobie, że możesz zarabiać duże pieniądze.

Co Ty z tym zrobisz…?

Ania Witowska

6 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Caly czas inwestuje wiecej I wiecej aby sie pomnozo…. Trzymam sie sciske planu dzialania 💪😘

  Odpowiedz
 • Cudowny i motywujący wpis ❤️
  Dziękuję za niego .
  Ja się dopiero ucze jak pomnażać pieniądze ale już dziś mogę sobie w końcu z wizualizować swoją przyszłość 🤑 będzie pięknie ❤️

  Odpowiedz
 • “No i chyba najważniejsze mierz wysoko, ale popieraj te chcenia sensownymi działaniami.”

  Dla mnie najważniejsze 🥰

  Odpowiedz
 • Bardzo chce zacząć zarabiać duze pieniądze a jednocześnie mieć więcej czasu dla mojej rodziny i cieszenia się z życia . Jestem gotowa aby zacząć działać

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Kto dyktuje Tobie warunki?
Jakie naprawdę masz skojarzenia wokół pieniędzy?