Zarabianie pieniędzy – 4 główne sposoby

0

Zarabianie pieniędzy można podzielić na cztery kategorie. 

Wiele kobiet zastanawia się jak stworzyć dodatkowy dochód i jak zacząć zarabiać więcej. Dlatego rozpisałam sposoby zarabiania, abyś lepiej zrozumiała co zrobić, aby mieć więcej pieniędzy. Przeczytaj opisy poniżej wraz z plusami i minusami, a następnie sprawdź, który sposób ma dla Ciebie największy sens.

1 Sposób: oddajesz swój czas aby zarobić pieniądze

To najbardziej popularna forma zarabiania pieniędzy. Umawiasz się z kimś, że przez 8 godzin będziesz wykonywać określone zadania i w zamian za to dostaniesz konkretną wypłatę.

Zalety? Możesz relatywnie szybko zacząć coś zarabiać. Masz gwarancję, że dostaniesz tyle na ile się umówiłaś. Wiesz, że są spore szanse, że będziesz zarabiać w czasie trwania umowy.

Wady? Nie możesz sprzedać więcej czasu niż masz! Czyli jeśli oddasz 8 godzin,  to nie możesz oddać kolejnych 8, bo musisz jeszcze spać, jeść czy zająć się dziećmi. A to znaczy, że nie możesz 2x tyle zarobić, ponieważ nie możesz 2 x tyle sprzedać czasu. Czas jest relatywnie tanią rzeczą jeśli wymieniasz go na pieniądze, więc nie jest to dobrze opłacane. Dodatkowo łatwo jest zastąpić Twój czas, cudzym czasem, stąd bezpieczeństwo zarabiania na dłuższą metę jest stosunkowo niskie.

Im bardziej wartościowy jest czas, który sprzedajesz – tym lepiej będziesz za ten czas opłacana.

Pobierz Bezpłatny Mini Kurs Inwestowania TU

2 Sposób: wymieniasz informację/wiedzę na pieniądze

W tym przypadku pieniądze zarabiasz z tego co wiesz, co potrafisz rozwiązać, jak potrafisz pomóc. I zostajesz za to wynagrodzona niezależnie od tego ile czasu na to przeznaczasz. Przykładowo: tworzysz kurs jak zarządzać czasem i ten kurs kupuje od Ciebie 100 osób. Te osoby nie płacą Ci za czas, który włożyłaś aby przygotować ten kurs, płacą Ci za wiedzę/rozwiązanie, które im dajesz. Kolejny przykład: firma zleca Ci abyś rozwiązała wewnętrzny problem. Dla Ciebie to jest łatwe i oczywiste, rozwiązujesz i bierzesz za to rozwiązanie pieniądze.

Wady? Potrzebujesz czasu aby zbudować umiejętności oraz doświadczenie, aby móc je później sprzedać. To wymaga inwestycji w siebie i uczciwego przyłożenia się.

Zalety? Stanie się ekspertem na dłuższą metę jest bardzo opłacalne. Możesz swoją wiedzę sprzedawać nieograniczoną czasem ilość razy.

Im lepszą wiedzę i umiejętności masz na sprzedaż (i im więcej osób jest kupnem tego zainteresowana) – tym więcej zarabiasz

3 Sposób: oferujesz produkt lub usługę w zamian za pieniądze

Zarabiając pieniądze z wykonywania usługi – znów mierzysz się z limitem czasowym, co przekłada się na limit zarobkowy. Przykładowo: jeśli zarabiasz robiąc masaż czy robiąc włosy, to nie jesteś w stanie obsłużyć w tym samym czasie więcej niż jednej osoby. Nakłada się na to także fakt, że nie każda Twoja godzina zostanie wykorzystana na zarabianie, musisz to wiec uwzględnić w swoich kalkulacjach.

Wady? Znów sprzedajesz czas za pieniądze

Zalety? Pracujesz dla siebie, nie dla kogoś

Zarabiając sprzedając produkt fizyczny – teoretycznie masz niczym nieograniczony rynek możliwości. W praktyce jednak mierzysz się z cenami monopolistów i chińską konkurencją, która oferuje produkty za ułamki cen.

Wady? Musisz cały czas promować swoje produkty i aktywnie je sprzedawać

Zalety? Jeśli potrafisz powyższe robić i masz chciany przez klienta produkt z fajną marżą  – to możliwości są duże.

4 Sposób: Twoje pieniądze pracują dla Ciebie

Zarabiasz pieniądze nie wkładając w to swojego czasu ani pracy. Czyli wkładasz w coś pieniądze, co sprawia, że one rosną na wartości bez Twojego zaangażowania. Przykład: kupujesz akcje Microsoft czyli kawałek biznesu. Microsoft jako firma działa, sprzedaje swoje produkty i zarabia. Ty, z racji posiadania akcji dostajesz dywidendy oraz zarabiasz na wzroście ceny akcji (inwestowanie wymaga wiedzy, pobierz bezpłatny mini kurs TU). Kolejny przykład: kupujesz w świetnej lokalizacji nieruchomość i wynajmujesz ją. Różnica pomiędzy tym co oddajesz na koszty (kredyt, podatki, amortyzacja, ubezpieczenie), a tym co płaci Ci wynajmujący to jest Twój zysk.

Wady? Potrzebujesz wiedzy do tego oraz myślenia w dłuższej perspektywie. Musisz być w stanie dostrzec, że to jest wizja niezależności i wolności, ale wymaga cierpliwości

Zalety? Brak sufitu finansowego, zarobki nie mają żadnego limitu. Poza tym masz czas na życie

Znasz już teraz cztery sposoby na zarabianie pieniędzy. Który ma dla Ciebie największy sens?

Szybkie, ale małe pieniądze za Twój czas? I sprzedawanie go do końca życia?

Większe, za Twoje umiejętności i wiedzę?

Czy niczym nie ograniczone za myślenie strategiczne i za to aby to pieniądze zarabiały dla Ciebie? (nie zniechęcaj się, że zaczynasz na małą skalę – zacznij, to skala Ci się powiększy!) TU przeczytaj jak krok po kroku stać się bogatą.

W którym kierunku pójdziesz?

pozdrawiam,

Ania Witowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Policz co Ci się naprawdę opłaca – przykłady
Pieniądze, czy masz zdrowe podejście do ich wydawania?