Dlaczego warto być Kobietą Niezależną Finansowo? 5 powodów

1 komentarz

Dlaczego opłaca się być Niezależną Finansowo?

Gdy wspominam o tym, że fajnie jest być niezależną finansowo kobietą, to często widzę wzruszanie ramionami… i pytanie o co to wielkie halo? Przecież zarabiam nienajgorzej i mogę jechać 2 x w roku na wakacje.

Dla mnie to “hallo” jest o wszystko! O jakość, czas z bliskimi i to jak Twoje życie w praktyce wygląda!

Dlatego zebrałam 5 punktów, w których się dzielę plusami bycia Kobietą Niezależną Finansowo. Mam nadzieję, że przemówią do Ciebie!

1. Wolność

Kobieta niezależna finansowo JEST WOLNA, to znaczy, że ma wybór czy i co zrobi, z kim zrobi, jak zrobi i kiedy zrobi. To znaczy, że zamiast naginać się, zamykać się ze swoimi opiniami, zmuszać się do czegoś, bo jesteś zobowiązana, czekać na pozwolenie (na urlop na przykład), godzić się z czyjąś dezaprobatą, zamiast REZYGNOWAĆ z tego co dla Ciebie ważne – TY MASZ WYBÓR! I to stawia Cię życiowo w dużo lepszej pozycji, ponieważ nie musisz się dopasowywać, być zależna od czyjegoś zdania ani pozostawać w układach dlatego, że nie stać Cię na zadbanie o siebie.

Ogromnym aspektem dzisiejszych czasów jest to, że kobiety są także niestety często uwiązane do swojego miejsca pracy. To znaczy, że nie są w stanie odłożyć wystarczająco i dlatego nie są w stanie przestać pracować. I niejako zostają “niewolnikiem” swojej pracy na całe życie. Nakłada się na to jeszcze to ile czasu ich praca wymaga i jak niewiele zostaje czasu na życie.

Okazuje się, że pracujemy 5 dni, aby mieć 2 dni wolne. Że pracujemy 251 dni w roku, ale wypłatę dostajemy tylko 12 razy.

Widzisz teraz dlaczego ta wolność jest tak ważna?

Ta wolność dotyczy zarówno sposobu zarabiania, dysponowania czasem, ale także relacji!

Tak wiele kobiet deklaruje, że chcą partnerstwa w związku, ale poprzez zaniedbanie swoich finansów i bycie skazaną na partnera – POZBAWIAJĄ SIĘ TEGO! No bo co to za partnerstwo jeśli ktoś ma o Ciebie finansowo zadbać? Jeśli Twoje poczucie bezpieczeństwa opiera się o kogoś? To bardziej zależność, , która nakłada ograniczenia i konieczność dopasowania się…

Kobieta niezależna finansowo wie, że jej niezależność finansowa jest sexy, że dodaje jej pewności siebie oraz atrakcyjności (i dzięki temu jej wybór partnera oraz jej związki są dużo lepsze!)

2. Zadbanie

Kobieta niezależna finansowo JEST ZADBANA. To znaczy, że stać ją na dobre kosmetyki, zdrowe jedzenie, fajne ciuchy oraz zabiegi, dzięki którym DŁUŻEJ dobrze wygląda. Dzięki dostępowi do finansów może sobie także pozwolić na pomoc ekspertów w kreacji wizerunku (dużo lepiej się wygląda w dobrze skrojonej sukience niż takiej z sieciówki), na dobrego fryzjera i na relaksujące masaże. Kobieta niezależna finansowo śpi także więcej oraz lepiej (dobry materac czyni cuda), pracuje mniej oraz NIE STRESUJE się i to wszystko przekłada się na jej wygląd.

Pozornie banalna rzecz, ale jak potężnie przekłada się na to: jak się ze sobą czujemy, na ile w siebie wierzymy i na ile przebojowe jesteśmy.

3. Świadomość

Kobietę niezależną finansowo stać na większą samo świadomość, zrozumienia procesów oraz samej siebie, PONIEWAŻ MOŻE SOBIE NA TO POZWOLIĆ! Może się także rozwijać, odkrywać, eksplorować, bo nie tylko stać ja na to, ale ma także na to czas, przestrzeń i warunki. Taka banalna rzecz jak dotarcie do siebie, uwolnienie ograniczeń i sięgnięcie w pełni po swój potencjał… Gdy Cię na to stać, możesz skorzystać z pomocy ekspertów, gdy nie… musisz z bagażem z przeszłości niestety żyć…

Co więcej, kobieta wolna finansowo ŻYJE NA WŁASNYCH ZASADACH. To jest zdanie, które często powtarzam, ale mam wrażenie, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z jego znaczenia. Życie na własnych zasadach to życie tak jak chcesz! Tak jak sobie wymarzyłaś i tak jak Cię uszczęśliwia! To styl życia, który Tobie pasuje.

To wstawanie o której masz ochotę. To bycie kim chcesz. To określanie jak ma Twoje życie wyglądać i realizowanie tego (ponieważ Kobieta wolna finansowo jest także konkretna i sprawcza). Przeciwieństwem tego jest: ROZMEMŁANIE… ROZMIENIENIE SIĘ NA DROBNE… konieczność dopasowania się, podporządkowania, WYTŁUMACZENIA sobie dlaczego nie możesz i Cię nie stać. Innymi słowy, jest to rezygnacja z siebie oraz życie na ZASADACH, KTÓRE KTOŚ CI NARZUCA, A TY NIE MASZ WYBORU I MUSISZ SIĘ DOPASOWAĆ!

4. Jakość doświadczeń

Kobieta niezależna finansowo DOŚWIADCZA życia. Można oczywiście powtarzać hasła, że “najpiękniejsze rzeczy są w życiu za darmo”, takie jak zachód słońca, czy uśmiech dziecka, ale to mówią osoby, które nie mają wyboru ani nie skorzystały z innych rzeczy.

Fajnie jest MIEĆ WYBÓR.

Fajnie jest móc zobaczyć zachód słońca nie tylko w swojej miejscowości czy raz w roku na wakacjach, ale także w innych krajach, czy na przykład z prywatnego helikoptera. Fajnie jest móc widzieć uśmiech swojego dziecka, nie tylko wtedy kiedy kupujesz mu coś raz w miesiącu ale także gdy możesz mu pokazać inne życie czy zapłacić za fajne doświadczenia.

W młodości często obiecujemy sobie, że “nie będziemy takie jak nasi rodzice, że naprawdę przeżyjemy życie”, ale gdy pieniędzy brak, to i przeżywania życia brak, bo nas na nie nie stać! Pomyśl o tych wszystkich rzeczach, które chciałaś zrobić… zobaczyć… poczuć… kupić… czy doświadczyć…

Pomyśl o innych stylach życia… o innych kulturach i ludziach, których mogłabyś poznać podróżując… o spróbowaniu innych kuchni… innych aktywności… o sprawdzeniu się w nowych dziedzinach… pomyśl o byciu bardziej obecną w tu i teraz, o celebrowaniu chwili obecnej… To są właśnie rzeczy do których ma dostęp Kobieta niezależna finansowo.

5. Wpływ

Kobieta niezależna finansowo CZYNI ŚWIAT LEPSZYM MIEJSCEM. Wiele kobiet narzeka na niesprawiedliwość w życiu… na to, że tak wiele osób czy zwierząt cierpi, doświadcza głodu oraz trudnych życiowych warunków. Tyle tylko, że z tego narzekania i z tego, że jest nam przykro – NIC NIE WYNIKA!

Możemy ronić łzy, ale to niczyjej sytuacji nie zmieni. Możemy udostępniać posty na social media, ale to nie uczyni świata lepszym. Ogarnięcie swoich finansów, zaczęcie zarabiać więcej i podzielenie się tym, edukacja, wsparcie innych  – RÓŻNICĘ CZYNI OGROMNĄ! Jeśli więc twierdzisz, że jesteś dobrym człowiekiem, że lubisz i chcesz pomagać na większą skalę – stań się Kobietą wolną finansowo i uczyń świat lepszym dzięki swojemu wkładowi.

Mnie ruszyło kiedyś zdanie, że “ciężko jest zmieniać świat będąc biednym”. I nie zrozum mnie źle, pewnie da się, ale na dużo mniejszą skalę. I dlatego będąc kobietą zadbaną finansowo, Ty masz większy wpływ zarówno na to co się dzieje w Twoim bliższym jak i dalszym otoczeniu.

Czy widzisz teraz ile jest fajnych plusów bycia niezależną finansowo?

I który punkt ma dla Ciebie największy sens? Daj mi znać

pozdrawiam,

Ania Witowska

 

1 komentarz. Zostaw komentarz

 • Avatar
  Małgorzata Stasiakowska
  10 lutego 2024 17:05

  Bardzo dobry artykuł.
  W trakcie czytanie od razu po mojej głowie chodziła jedna myśl : gdybym była kobietą “wolną finansową nie przeszłabym przez moją chorobę (rak).
  Wierzę głęboko że wszystko zaczyna się od głowy. 20 lat życia w pracy na etacie wolną mnie nie uczyniło. Wieczny stres o to jak przeżyć od wypłaty do wypłaty ,zrobiły swoje. Dochodzą do tego niespodziewane wydatki (jeszcze większy stres). Któregoś razu w poczekalni szpitala na oddziale hematologii ,spotkałam Panią po sześćdziesiątce która po dłużej rozmowie powiedziała słowa które zapamiętam do końca życia ” chorują osoby z miękkim sercem, osoby nadwrażliwe, przeżywające każdą sytuację (np. koleżanki której coś nie wyszło w życiu). Znacznie łatwiej jest skupić się na innych niż zacząć działać w swoim życiu. Wiem, nie jest to regułą. Lecz gdybym osobą WOLNĄ FINANSOWĄ stała się kilka lat temu ,miałabym o wiele mniej stresu w życiu a to zapewne przełożyłoby się na moje zdrowie.
  Działam i nie odpuszczę !!!!! Jestem na początku drogi(2 dni temu zakupiłam kurs)
  Dziękuje Aniu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Czy termostat finansowy blokuje Ci zarabianie pieniędzy?