Czy termostat finansowy blokuje Ci zarabianie pieniędzy?

0

Jeśli zastanawiasz się co sprawia, że jedni ludzie utykają finansowo, a inni wspinają się coraz wyżej – ten wpis jest dla Ciebie.

Zacznę od świetnego cytatu Jima Rohna, który brzmi tak:

Tradycyjna edukacja zapewni Ci przeżycieSamokształcenie da Ci fortunę.

I właśnie o tej fortunie, wygodzie, dobrym życiu i o tym czego tradycyjna szkoła niestety nam nie daje będzie dzisiejszy wpis.

Zacznijmy od tego co to jest dobre i wygodne życie. To życie, w którym jesteś szczęśliwa, przyszłość jest ekscytująca, a Ty bez problemu zaspokajasz swoje potrzeby, przyjemności, realizujesz  się, doświadczasz i spełniasz. Innymi słowy, to życie w którym masz dobrą relację ze sobą i swoimi emocjami, z ludźmi, z pieniędzmi oraz z życiem.

Co więc jest potrzebne aby to miało miejsce?

1.Dobra ocena własna, wiara w swoje możliwości i znajomość swoich mocnych stron (dzięki temu będziesz w siebie wierzyć i odniesiesz sukces zawodowy oraz będziesz dobrze zarabiać)

2.Świadomość tego jak działają emocje, przekonania i wewnętrzny dialog (dzięki temu będziesz czuła wewnętrzny spokój, Twój umysł nie będzie Cię sabotował ani zatrzymywał).

3.Umiejętność określania się, rozumienia jak działa motywacja, wyznaczania celów i realizowania ich (dzięki temu będziesz osiągała to co sobie zaplanowałaś i żyła tak jak masz ochotę).

4.Wiedza jak zarabiać pieniądze, jak nimi zarządzać, zaprząc je do tego aby pracowały dla Ciebie i zdrowa relacja z nimi (dzięki temu nie będą one wywoływały w Tobie emocji, nie będzie Ci ich brakować i będziesz żyła wygodnie).

I tego niestety nie uczą nas w szkole!

Pomyśl, ilu nauczycieli mówiło Ci, że wiara w siebie jest kluczowa, aby mieć dobre życie? Ile przedmiotów miałaś, które pokazały Ci jak być asertywną, konkretną i przebojową? Ile procent czasu w szkole przeznaczono na to aby nauczyć Cię jak dobrze zarabiać i nie martwić się o pieniądze?

Jeśli Twoja odpowiedź jest, że szkoła nie nauczyła Cię powyższych umiejętności, to myślę, że rozumiesz także dlaczego potrzebujesz dodatkowej edukacji…

Dlaczego?

Potrzebujesz jej, ponieważ ciężko jest być w czymś świetną, jeśli nie rozumiesz jak się coś robi i nigdy się tego nie uczyłaś.

Potrzebujesz jej, ponieważ wiedza, którą masz nie pasuje, nie jest wystarczająca do poziomu życia, który chcesz osiągnąć.

Potrzebujesz jej, ponieważ niestandardowa edukacja otwiera oczy na niestandardowe okazje, myślenie i możliwości (których po tradycyjnej edukacji po prostu nie widać).

Potrzebujesz jej aby odkryć kim możesz się stać, jaki masz potencjał, zamiast być kimś kogo zaszufladkowano w ramki.

Potrzebujesz jej, ponieważ tradycyjna szkoła uczy bycia częścią systemu, bycia “taką jak wszyscy”. I poruszania się po z góry ustalonych wyborach, które niestety nie przynoszą pożądanych efektów (możesz nawet nie wiedzieć, że można inaczej myśleć, patrzeć na życie, decydować czy zarabiać).

Potrzebujesz jej, ponieważ posiadanie tradycyjnej edukacji to nic wielkiego, każdy praktycznie ją ma. A jeśli każdy ją ma, to znaczy, że jesteś taka jak większość,  mająca taką samą wiedzę jak inni  i nic Cię nie wyróżnia. A jeśli nic Cię nie wyróżnia i jesteś przeciętna, to Twoje szanse na nieprzeciętne życie są równe zeru.

Potrzebujesz jej, ponieważ każdy kto osiągnął coś więcej w życiu NIE POPRZESTAŁ na tradycyjnej szkole! Tylko uczył się i inwestował w siebie dalej (to chyba o czymś świadczy).

Przykłady tego, co poszerzy Twoją edukację:

programy i kursy, które nauczą Cię wierzyć w siebie i zarabiać

blogi takie jak ten, które sprawią, że zaczniesz inaczej myśleć

biografie ludzi, którzy osiągnęli sukces (bo to są realne przykłady, które możesz skopiować)

Najważniejsze to nie załamywać rąk, że wcześniej nie wiedziałaś, tylko zacząć edukować się poza szkołą

Czy da się przeżyć życie nie ucząc się więcej, nie poszerzając swoich horyzontów, nie inwestując w siebie i nie wzrastając? Jasne, że się da! Miliony tak robią! Ale to nie miliony sięgają po fajne życie, a Ty przecież chcesz!

Wracając do cytatu z początku, spójrz na niego jeszcze raz:

Tradycyjna edukacja zapewni Ci przeżycieSamokształcenie da Ci fortunę.

Wybierz opcję, która zadowoli Cię w życiu. Rozwój życiowy albo stagnacja i utknięcie.

pozdrawiam serdecznie!

Ania Witowska

Zdjęcie:Karolina Grabowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Dlaczego warto być Kobietą Niezależną Finansowo? 5 powodów
Co to znaczy, że Twoje pieniądze pracują dla Ciebie?