Jak inwestowanie może zmienić Twoje życie w ciągu roku?

3 komentarze

 Czy wiesz, że inwestowanie to nie tylko zarabianie pieniędzy?

Przeczytaj jeśli o inwestowaniu myślisz, ale nie jesteś do końca przekonana czy Ci się ono opłaci.

Dostaję ostatnio wiele wiadomości od dziewczyn, które są Mądrymi Inwestorkami od roku. Robią podsumowania i dzielą się tym co zmieniło się w ich życiu. Podsumuję to w kilku punktach, abyś zobaczyła, że inwestowanie na giełdzie to nie samo zarabianie pieniędzy, ale wiele innych korzyści.

Jak więc inwestowanie może zmienić Ci życie przez rok?

Po pierwsze: zaczniesz zarabiać w pasywny sposób inwestując i będziesz dosłownie pękać z dumy! Bo to jest jak zobaczenie światełka w tunelu w zarabianiu. Dostrzeżenie szansy na to, że nie będziesz musiała całe życie pracować ani martwić się o przyszłość! Ile możesz zarobić? Powiem Ci ile dziewczyny w ubiegłym roku pozarabiały abyś miała jakieś wyobrażenie. Na zarobki patrzymy w procentach, bo to obiektywnie pokazuje nam ile pieniędzy włożyłyśmy i o ile więcej pieniędzy mamy. To znaczy, że jeśli przykładowo zainwestowałabyś 1000 zł, to 30% zysku z tego to dodatkowe 300 zł. 50%  zysku to 500 zł, a 100% zysku to dodatkowe 1000 zł. Wyniki dziewczyn za ubiegły rok były pomiędzy 30%, a 260%. – tak dla przypomnienia, banki dają 8%. Skąd takie różnice? Różne momenty rozpoczęcia inwestowania, różne doświadczenia, różne zaangażowanie, ale podsumowanie jedno, kasę się zarobić dało jeśli się zainwestowało

Po drugie: zmienisz relację z pieniędzmi i poczujesz się z nimi komfortowo!  Czyli zamiast uciekać od tematu, czuć się niezręcznie gdy trzeba coś finansowego przedyskutować – zaczniesz się w tej kwestii czuć jak ryba w wodzie! Będzie to efekt oswojenia się z liczbami, polubienia ich, przekonania się, że finanse nie gryzą, a Ty je całkiem przyzwoicie rozumiesz!

Po trzecie: przeogromnie poprawi Ci się finansowy mental! Zamiast przekonywać się, że pieniądze są wszędzie, Ty zobaczysz, że pieniądze są wszędzie i nabierzesz pewności siebie oraz odwagi. To jest absolutnie bezcenne! Oczy Ci się otworzą ze zdziwienia i powiesz jak dziewczyny, które już inwestorkami są “żałuję, że wcześniej nie zaczęłam!”

Po czwarte: złapiesz o co chodzi z tym co się opłaca, a co nie! I to nie tylko w zarabianiu, ale i w życiu! Dzięki temu zaczniesz bardziej cenić siebie, lepiej wybierać i być bardziej asertywna! Absolutnie BEZCENNA korzyść! Zaczniesz dużo lepiej zarządzać pieniędzmi, a to jest bardzo duża rzecz!

Po piąte: zdobędziesz nowy zawód bez chodzenia na studia przez kilka lat i wydawania dziesiątek tysięcy! Co więcej ten zawód będzie w branży w której są pieniądze i nie ma sufitu! Allelujah! Jakby tego było mało, nie musisz w tym całym zarabianiu być dla nikogo miła, siedzieć przy tym godzinami czy naginać się! Możesz być w pełni sobą!

Po szóste: zaczniesz mierzyć wyżej w życiu, bo przekonasz się, że jest to możliwe! Zaczniesz myśleć i patrzeć na zarabianie jak ludzie zamożni i zagonisz swoje pieniądze do pracy dla Ciebie. Jakby tego było mało: staniesz się bardziej zmotywowana, lepiej zorganizowana, a realizowanie planów stanie się dużo łatwiejsze!

Po siódme: poznasz inne ambitne kobiety, nawiążesz przyjaźnie i pokażesz sobie, że Ty też potrafisz! Jesteś średnią pięciu otaczających Cię osób, gdy poznasz więc osoby, które mierzą wysoko, Ty też tak mierzyć zaczniesz!

Po ósme: staniesz się o niebo mądrzejsza niż większość ludzi w Twoim otoczeniu! I wiesz co? Zyskasz ich szacunek gdy się okaże, że Ty wiesz co mówisz! Nawet jeśli obecny zawód i kariera Ci nie wyszły, giełda jest jak druga szansa gdzie możesz bardzo szybko zdobyć prestiże i stać się dobra!

O takich rzeczach jak dużo lepsze radzenie sobie z emocjami, wykorzystywanie szans, lepszy fokus, bycie cierpliwą, nawet nie wspominam, bo to jest mega oczywiste! I tak, to wszystko może dać Ci inwestowanie, pod warunkiem, że zaczniesz się uczyć i Mądrą Inwestorką się staniesz.

Tak samo jak to, że w końcu zamiast tylko zarabiać z miesiąca na miesiąc, pracować dla kogoś, zaczniesz w końcu budować dla samej siebie!

I być może powiesz, że rok czasu to dużo czasu, ale rok i tak minie!

Zobacz ile już uciekło czasu od stycznia! A to gdzie wylądujesz po upływie tego czasu albo będzie powodem do celebrowania, albo znów do tłumaczenia się dlaczego nie zaczęłaś…

Inwestowanie do przejście do wyższej ligi w myśleniu i w zarabianiu! Zacznij więc dzisiaj aby nie zmarnować kolejnych miesięcy!

pozdrawiam,

Ania Witowska

Foto:JESHOOTS.com Pexel

3 komentarze. Zostaw komentarz

 • Dla mnie stanie się Mądrą Inwestorką to same plusy :). Nowe przyjaźnie, rozwój, przepracowywanie wszystkich “dziadów”, które rządziły mną latami, lepsza organizacja czasu, nauczenie się oddelegowania obowiązków – już nie latam sama po mieszkaniu wywieszonym językiem, nauczyłam się być bardziej asertywna, nauczyłam się liczyć co mi się bardziej opłaca :), przestałam marnować czas przed telewizorem, albo przed książka, która niczego mnie nie uczy. Zakup tego kursu był moją najlepszą decyzją i najlepszą inwestycją w siebie.

  Odpowiedz
 • Polecam wszystkim którzy się jeszcze nie zdecydowali.
  Ja też na początku myślałam że matematyka to nie dla mnie że tego nie zrozumiem . Bzdura !
  To nie tylko nauka pasywnego zarabiania ale też poszerzanie horyzontów w innych dziedzinach o których pewnie teraz nie masz pojęcia .
  Do tego cudowne wspierające dziewczyny!
  To wszystko jest bezcenne
  Ania daje nam szansę na lepsze jutro na lepsze życie.
  Moje życie się zmienia i dobrze mi z tym !

  Odpowiedz
 • Avatar
  Mądra Inwestorka
  8 maja 2024 15:39

  Wieżę w siebie i zrobię wszystko żeby skończyć kurs mądrej inwestorki i grać jak wszyscy i zmieniać swoje życie na lepsze

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Jak przestać się bać giełdy?
Mentalność pracownika vs inwestorki. Jakie są różnice?