Jak wygląda dzień Mądrej Inwestorki?

18 komentarzy

Jak wygląda dzień Mądrej Inwestorki?

To jest pytanie, które często mi zadajecie. Ile czasu to zajmuje? Co dokładnie robi inwestorka? Jak bardzo angażuje w ciągu dnia? I dlatego postanowiłam to dla Was opisać.

Niezależnie od tego czy jesteś Mądrą Inwestorką miesiąc czasu czy rok – pewne rzeczy robimy zawsze, ponieważ dają Ci one ważne informacje na temat tego co się na giełdzie dzieje. Zacznijmy jednak od początku…

Pierwsza rzecz, którą robisz  z rana

to sprawdzenie jak otwiera się premarket na giełdzie. Bierzesz do ręki telefon o godzinie 10:00, otwierasz stronę lub aplikację i widzisz 3 liczby. Zajmuje to mniej niż minutę i daje Ci informację jakie są dzisiaj nastroje przed otwarciem rynku i czego się możesz spodziewać.

Ja to krótkie sprawdzenie powtarzam kilka razy zanim otworzy się giełda, czasami także na pre-markecie działam.

Jeśli liczby z pre-marketu pasują do Twoich planów

w danym momencie, to podejmujesz kolejne kroki. Jeśli chcesz coś kupić, to sprawdzasz wybrane firmy, zerkasz na to jak się zachowują i czy są w dobrym dla Ciebie momencie. Jeśli chcesz sprzedać, to także sprawdzasz czy to jest właśnie ta chwila patrząc na wykres i porównując ceny.

Ile to zajmuje? Mi około 10 min, ale powiedzmy, że komuś kto jest nowy – 40 minut. Te sprawdzenia możesz zrobić o dowolnej porze dnia lub nocy. Tu czas nie ma znaczenia, robisz to wtedy kiedy jest Ci wygodnie. Możesz także  – jeśli nie masz czasu na otwarciu giełdy – ustawić sobie zamówienia na później.

Następny krok to otwarcie giełdy

i to odbywa się o konkretnej godzinie- 15:30 polskiego czasu. Czy musisz być wtedy w pełnej gotowości? Możesz jeśli masz ochotę i możliwości, ale wcale nie musisz. Otwarcie giełdy to nie jest sytuacja typu “rzucili pomarańcze” i musisz się przedrzeć przez tłum aby je kupić. To normalna rzecz, która powtarza się przez 5 dni tygodnia.

Co więc robimy wtedy i ile czasu zajmuje?

Jeśli w punkcie drugim określiłaś, że dzisiaj podejmujesz działania na giełdzie – to je podejmujesz. Kupujesz lub bierzesz zyski. Trwa to dosłownie 5 minut, no powiedzmy 7 jeśli 3 będziesz sprawdzać aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Po tym naprawdę możesz przestać patrzeć na giełdę, bo od patrzenia, nic się nie zmienia.

Wiem, że nowe Mądre Inwestorski potrafią godzinami wpatrywać się w giełdę jak cyferki skaczą, bo jest to fascynujące na początku. Ale masz moje słowo, że nie jest to konieczne.

Kolejny moment  to zamknięcie giełdy

które ma miejsce o 22:00. Czy musisz coś robić? Nie musisz. Ja lubię zerknąć jak dzień się zamknął i zajmuje mi to ok 2. minut. Czasami celowo tego nie robię, ponieważ umysł lubi się ekscytować i przeżywać, a to wpływa na jakość snu. Więc aby spać dobrze i nie być nakręcona – wolę nie sprawdzać jak się giełda zamknęła, to niczego wielkiego w moim życiu przecież nie zmieni.

Ostatnia część dnia giełdowego

to jest after market, który kompletnie nie powinien Cię obchodzić, bo noc jest od spania (albo innych przyjemnych rzeczy)

Popatrz więc jak wygląda podsumowanie czasu spędzonego aktywnie na giełdzie w ciągu dnia.

Powiedzmy, że sprawdzasz pre-market 5 x zanim giełda się otworzy – masz na to 10 min

Przeanalizowanie kilku wykresów – niech będzie, że 40 min

Kupienie lub wzięcie zysków (nie robimy tego każdego dnia!) – niech będzie 10 min w dużym zaokrągleniu.

Zobaczenie jak giełda się otworzyła i zamknęła- jeśli bardzo chcesz – kolejne 5 minut

Zobacz więc jak mało czasu to zajmuje w ciągu dnia!

To niecała godzina dziennie!

Oczywiście, aby dojść do tej niecałej godziny dziennie –najpierw trzeba nauczyć się zasad i Mądrą Inwestorką stać.

I tu znów nasze założenia, a rzeczywistość są zupełnie inne. Umysł kłamie!

Jeśli przez lata słyszałaś, że giełda jest “skomplikowana”, to może Ci się wydawać, że potrzebujesz kilku lat aby to zrozumieć. Ale to jest fałszywe założenia!

Pamiętasz jak wyżej pisałam Ci, że wcale nie trzeba godzinami wlepiać się w giełdę gdy nic na niej nie robimy? Tak samo nie trzeba myśleć o giełdzie ani jakoś specjalnie nastrajać się aby giełdę zrozumieć, nie trzeba mieć super umiejętności ani być rewelacyjną z matematyki.

Trzeba usiąść i obejrzeć lekcje.

Raz, dwa razy, czasami i trzy – dlatego zrobiłam je krótkie abyś się nie nudziła. I w momencie w którym powiesz “dobra, koniec ściemy, koniec wymyślania, po prostu siadam i oglądam” – bardzo szybko chwycisz o co chodzi i Mądrą Inwestorką się staniesz. Jak czegoś nie będziesz pewna – zapytasz w grupie dziewczyn, które kiedyś tak jak i Ty zaczynały.

Urok inwestowania polega na tym, że gdy masz już wiedzę to po prostu kupujesz i czekasz jakiś czas na zyski. Nie podlewasz tego tak jak kwiatków w doniczce, nie chodzisz do firmy na 8 godzin, nie pracujesz ciężko – a inwestycje i tak dla Ciebie pracują i rosną. Bo jesteś współwłaścicielką wielkich firm i to one dla Ciebie zarabiają. Cool, co?

Zapraszam dołącz do nas TUTAJ,

Ania Witowska

 

18 komentarzy. Zostaw komentarz

 • Aniu na poczatku sledzilam wszystko kilka razy dziennie, podniecalam sie ale to chyba normalne. Z czasem podchodze do tego ze spokojem I rozsadkiem. Tak jak mowisz w programie I na insta tak wlasnie jest. ❤️

  Odpowiedz
 • Avatar
  Engelchen.123
  31 stycznia 2023 09:41

  Wiele się od Ciebie uczę. Dziękuję

  Odpowiedz
 • Jestem na etapie wpatrywania się w wykresy😅 Ale cieszę się że już jestem w stanie zgadnąć mniej więcej w którą strone pójdzie dalej😄😃

  Odpowiedz
 • Świetny tekst. Wspaniałe streszczenie codziennych kroków Mądrej Inwestorki 👍 Dziękuje

  Odpowiedz
 • Aniu Super streszczenie dnia Inwestorki 🙂
  Na początku wszystko było dla mnie trudne i wydawało się nie do ogarnięcia ,ale oglądałam po kilka razy lekcje i wszystko się rozjaśniało.
  Teraz jestem na etapie ekscytacji wszystkim, bo to nowe doświadczenie i jak już etap strachu przeskoczyłam to nawet ciężko się oderwać bo sprawia mi to wręcz przyjemność. Chłonę dalej , dziękuję 🙂

  Odpowiedz
 • Ja dosyc szybko ogarniam juz jakie aksje chce kupic, czy jeszcze poczekac czy nie. Na razie inwestuje i spokojnie patrzę jak wszytsko rośnie po mału 🙃😋
  Kurs uważam za bardzo przydatny 👍🌺❤️

  Odpowiedz
 • A ja zaglądam kilka razy dziennie….A może coś się zmieniło????
  Inwestuje od miesiąca i jeszcze jestem swiezynką…. 😉😘

  Odpowiedz
 • Dobry wieczór:)
  Wchłaniam normalnie owe informacje i dziękuję za nie Ani bardzo 🙏

  Upewniłam się, iż wszystko robię prawidłowo.
  Dokładnie tak przebiegała moja edukacja z Mądra Inwestorką, staję się coraz lepsza / wyrafinowana* ,
  w związku z czym potrzebuję coraz mniej minut na analizowanie giełdy i zasypiam po moich „ rytuałach „ natychmiast*
  … pozdrowienia 🍀💸

  Odpowiedz
 • Wiele od Ciebie się ucze. Dziękuje! Zajrzyj tutaj po więcej inspiracji z dziedziny hobby 🙂 https://backpakuje.pl/

  Odpowiedz
 • Za miesiąc kończę 45 lat i bardzo chce zrobić coś dobrego dla siebie. Zakupiłam kurs i zamówiłam książkę i bardzo chce mieć swój osobisty sukces na który będę sama pracowała

  Odpowiedz
 • hehe supee

  Odpowiedz
 • Avatar
  Mądra inwestorka
  1 maja 2024 17:43

  Dziękuję ja w dalszym ciągu się uczę teraz będę zakładać konto brokerskie na takim etapie jestem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki

Przeczytaj również

Która mentalność finansowa bardziej Ci się opłaca?
Które decyzje dadzą Ci lepsze życie?